Не сте добавили продукти за сравнение
Добре дошли!
За директни поръчки
0885 603 325
Вашата количка е празна
Важно е да сте наясно, че всички батерии на караоке тонколоните се пълнят бавно. Горе-долу с 0.3-0.4A се зарежда 7.5А акумулаторна батерия. Ако е разредена докрай са необходими около 24-30 часа за пълно зареждане.
Светлинната индикация показва, че в момента в батерията влизат 14.5 волта, които идват от зарядното. Реално, при включена в зарядното караоке колона тези светодиоди показват дали се зарежда колоната, а не дали е заредена. А когато е изключена от зарядното, показва колко намаля напрежението.
Зарежда се бавно, защото караоке колоната не разполага със система, която да спре заряда /по-скъпо е/ и затова е хубаво процеса по зареждане да бъде следен. Ако оставите колоната да се зарежда 1-2 дни няма проблем, но ако я забравите включена 3-4 дни има вероятност акумулатора да се издуе и да се наложи смяна.
Много зависи по какъв начин ще се натоварва. Обикновено, при нормалния условия около 5 часа свирене, ако се ползва само за говор може и повече.
Акумулаторът няма гаранция, той се води консуматив и замяната му струва от 15 до 30 лв. в зависимост от модела.
Разбира се, често аниматори и други клиенти от развлекателната индустрия си поръчват предварително „тунинг“ на колоната. Добавяме допълнителен акумулатор и други екстрички към нея и работи над 8 часа.
Ако само я включим в запалката на колата ще работи, но няма да се зарежда, защото подаваното напрежение е около 12V, а е нужно поне 14V, или с други думи, колата трябва да е запалена.
Има няколко причини това да се случи, като основните са две. Или акумулаторът е заминал, което не е много вероятно или се е откачила някоя от клемите на акумулатора.
В буксата за 220 волта има бушон, проверете, го, ако е здрав, трябва да ни я донесете за сервизиране. Ако бушонът е изгорял и го замените, но колоната пак не се зарежда, също трбява да ни я оставите за ремонт.
Вярвате или не, това е доста често срещан въпрос. За да тръгне флашката /или друга външна памет/ е нужно да натиснете бутона “Play”.
По този въпрос може да се изпише много. Мощността се мери по 2 начина, а именно RMS (Root mean square) и пикова мощност (Program). При RMS обикновено стойностите са доста по-ниски от пиковите ватове, но те представят реалната мощност на говорителя. По-просто казано RMS е средната мощност, която говорителя може да обработва ежедневно, без да бъде нарушено качеството на звука или да има изкривявания. От другата страна пиковата мощност е най-високото ниво на мощност, което високоговорител или субуфер могат да достигнат. Същото важи и за усилвателите.
Ако трябва да го обясним по-просто, можем да дадем пример с управляването на автомобил движещ се с 200км/ч. Тази скорост е лесно постижима, но поддържането й е трудно без да причиним механични или термични повреди по автомобила. По същия начин пиковото ниво на мощност може да се поддържа за известно време, въпреки това, няма ясна дефиниция за колко точно време. Ако устройството е подложено на постоянна пикова мощност, проводниците могат да прегреят, което може бързо да повреди намотките.
Като обобщение, ще кажем, че масово в описанията на продуктите търговците изписват пиковите мощности като маркетингов трик без ясна представа, колко точно време ще издържи този продукт на максимално напрежение.
Накратко, не. Тези тонколони са далеч от качеството на звук и мощностите на професионалната апаратура. Те са предназначени за домашна употреба, анимация и непретенциозни събития. Ако сте професионален музикант, има далеч по-добри решения.
Има, но се срещат рядко по нашите географски ширини. Основно внос отвън, като цените им надхвърлят 1000 лева и са доста сложни за сервизно обслужване.
Мощността е пряко свързана със захранването. В случая с акумулаторното захранване от 12-14 волта няма как да се постигне много. Трябва по-мощно захранване, което оскъпява допълнително продукта.
Има, разбира се, но не и в нашата търговска мрежа, основно внесени отвън. Качествено изработени с 2x40V и с реална мощност от 200W RMS. Но както вече споделихме по-горе, цените им са нещо от рода на 1000-1200 лева, тежки са и се обслужват трудно.
Най-лесният и бърз начин е да свържем две или повече караоке колони и ги накараме да свирят в синхрон. В този случай мощността ще се покачи в зависимост от броя колони.
Може, но ремонта ще е ценово неизгоден. Като се сменят високоговорителите и електрониката вътре, единственото което oстава за ползване е кутията.
И двете са с еднакви компоненти, но двойната е в огромна кутия и е с 2 високоговорителя, и реално баса й звучи много по-мощно, но е с общо захранване и всъщност мощността е същата. Ако търсите по-голяма мощност си вземете две единички, тогава мощността ви става реални 2х100W RMS
Да, но предпочитаме да си ремонтираме нашите, тъй като всичко е конструирано на модули и много добре си познаваме продуктите.
Поне 25 метра при добра видимост към колоната.
С хубава алкална батерия над 10 часа са гарантирани.
Да, ремонтираме ги, ако не успеем, можем да ви предложим нов на цена от 35 лева.
За съжаление, не. Микрофоните работят на еднакви честоти и някои от тях ще се припокрият и заглушат.